Політичний оглядач

Понеділок
29 квітня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Аналітика НАТО зацікавиться українськими радарами, - експерт

НАТО зацікавиться українськими радарами, - експерт

Друк
Українськими протиракетними станціями будуть активно цікавитися США та країни ЄС. Про це Німецькій Хвилі повідомив заступник директора київського Центру досліджень армії , конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

«Якщо Україна надасть НАТО ці станції, то альянс буде дуже радий такому розвитку подій, бо щоб збудувати станції такого ґатунку потрібно багато коштів. А старі європейські країни не дуже хочуть витрачати кошти на систему ПРО», - зауважив експерт .

На думку Михайла Самуся, українські радіолокаційні системи можуть бути доповненням систем ПРО, які США планує розгорнути в Чехії та Польщі.

Як повідомляє Німецька хвиля ,експерт переконаний, що за використання українських протиракетних станцій НАТО платитиме Україні адекватну ціну, а не таку як Росія, коли плата лиш на 19 % покривала експлуатаційні витрати. Тож Самусь вважає, що тепер за рахунок нового партнера Україна може значно модернізувати свої протиракетні станції та покращити оборонну систему країни.

Варто зауважити, що Україна припинила дію угоди про спільну із країнами СНД систему попередження про ракетний напад (СПРН) і контролю космічного простору. Відповідний указ підписав Президент Ющенко.

Як повідомлялося, ще на початку року Росія денонсувала угоду 1997 року про оренду українських радарів у Севастополі й Мукачево.

Нагадаємо, що станції радіолокацій Дніпро під Севастополем і Мукачево були введені в експлуатацію в 1979 році. Після розпаду СРСР вони належать Україні. Плата за їх використання для російської сторони спочатку складала 840 тис. доларів у рік, пізніше її підвищили до 1,3 млн. доларів.

Також Рада Федерації ратифікувала російсько-українську угоду про продовження експлуатації ракетного комплексу РС-20 Воєвода, відомого на заході як SS -18 Satan (Сатана).

Угода про продовження терміну експлуатації найпотужнішого ракетного комплексу РВСП була затвердженав 2006 році і тимчасово виконувалося з моменту підписання. Відповідно до документа Дніпропетровське НВО Південмаш забезпечуватиме технічну підтримку і ремонт ракет.

Максимальна дальність польоту РС-20В більше 10 тисяч кілометрів, стартова маса - 211 тонн, довжина - близько 34 метрів. Ракета оснащена інерциальною системою управління.

Такі ракети виготовляли на НВО Південмаш у кінці 80-х років минулого століття. На сьогодні РВСП Росії мають у своєму розпорядженні 75 ракет РС-20.

Німецька хвиля
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники