Політичний оглядач

Неділя
05 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Аналітика Лише членство у НАТО є гарантією безпеки, державності і суверенітету України – НРУ

Лише членство у НАТО є гарантією безпеки, державності і суверенітету України – НРУ

Друк
НРУ з глибоким занепокоєнням сприймає події, які розгортаються в незалежній Грузії та наголошує на необхідності якнайшвидшого просування України до членства у НАТО та повномасштабного залучення її до євроатлантичної системи колективної безпеки.

Про це повідомили в прес-службі Народного Руху України.

«Події у Грузії свідчать про необхідність якнайшвидшого просування нашої держави до членства у Північно-Атлантичному альянсі та повномасштабного залучення її до євроатлантичної системи колективної безпеки. Лише членство України у НАТО є гарантією нашої безпеки, державності і суверенітету. Сьогодні це доконаний факт!», зазначено в заяві НРУ.

Водночас, Народний Рух висловлює обурення з приводу дій Росії, збройні сили якої під приводом виконання миротворчої місії здійснили напад на незалежну державу Грузію. На думку НРУ, надаючи збройну підтримку сепаратистському режиму Південної Осетії, Росія зазіхає на суверенітет, територіальну цілісність та політичну незалежність іншої держави.

«Протиправно застосовуючи збройну силу, владна верхівка Росії спекулює категоріями етнічні чистки та геноцид. Кремль безпідставно використовує дану термінологію для звинувачень Грузії, аби виправдати факт бомбардувань авіацією РФ грузинських міст. Росія вважає законні дії Грузії, як територіального суверену геноцидом, в той самий час, як сама цинічно продовжує геноцид чеченського народу. Ми добре розуміємо, що за цим стоїть реалізація власних геополітичних інтересів – дискредитація Грузії у процесі переговорів щодо вступу у НАТО та одержання контролю за маршрутами постачань енергоресурсів із Центральної Азії», йдеться в заяві партії.

На переконання Народного Руху, дії Російської Федерації мають розцінюватися, і як такі, що грубо суперечать Статуту ООН і є злочином агресії.

Варто зазначити, що Народний Рух виступає проти використання бази Російського Чорноморського флоту у місті Севастополь для здійснення дій, які не відповідають двостороннім домовленостям та нормативним документам щодо дислокації Чорноморського флоту РФ на території України і суперечать загальновизнаним нормам та принципам міжнародного права.

НРУ наголошує, що в разі участі кораблів ЧФ у неоголошеній війні проти Грузії, Україна має порушити питання про дострокову ліквідацію військово-морської бази Росії на території України та вжити всіх необхідних заходів для попередження подальших неправомірних дій ЧФ Росії.

Народний Рух також закликає українське керівництво запропонувати свої послуги як посередника у конфлікті в Грузії.

НРУ також вважає, що держави світу та авторитетні міжнародні організації (ООН, ОБСЄ, НАТО, ЄС та Рада Європи) повинні висловити свою чітку позицію щодо агресії Росії проти Грузії і сприяти мирному врегулюванню конфлікту.

Як повідомлялось, заступник начальника Генштабу збройних сил РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин заявив журналістам у середу, 13 серпня, що масовані поставки в Грузію озброєння із країн НАТО й України підштовхнули цю країну до агресії проти Південної Осетії.

Нещодавно Президент України Віктор Ющенко заявив, що Україна може надати Грузії свій миротворчий корпус у рамках міжнародного мандату для врегулювання конфлікту, який виник в Південній Осетії.

Як повідомлялось, 4 серпня Південна Осетія звинуватила Україну в підготовці грузинських снайперів, які обстрілювали Цхінвалі, і поставках зброї.

Вітчизняне міністерство закордонних справ запевняє, що на даному етапі Україна не продає Грузії зброю.

12 серпня, увечері Президент України Віктор Ющенко, Президент Естонії Томас Ільвес, Президент Литви Валдас Адамкус, Президент Польщі Лех Качинський і прем'єр-міністр Латвії Івар Годманіс прибули в Тбілісі. Вони виступили на мітингу на підтримку єдності Грузії, що проходив біля парламенту країни.

Нагадаємо, 8 серпня Грузія оголосила про початок війни з Південною Осетією.

Раніше Україна закликала Російську Федерацію вивести свої війська з території Грузії і проявити стриманість в своїх діях. У відповідь МЗС Росії звинуватило Україну в тому, що вона заохочувала Грузію до інтервенції і етнічних чисток в Південній Осетії.

Нагадаємо, Росія передислокувала частину кораблів Чорноморського флоту РФ із Севастополя до берегів Абхазії. У відповідь на такі дії МЗС України застерегло російську сторону від можливої участі кораблів Чорноморського флоту РФ в конфлікті довкола Південної Осетії та попередило про можливість недопуску їхнього повернення у Севастополь, аби запобігти втягуванню України у конфлікт.

новинар
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники