Політичний оглядач

Вівторок
07 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Аналітика Старі хабарі й липові "діти селян"

Старі хабарі й липові "діти селян"

Друк
Цього року головною корупційною схемою при вступі до вищих навчальних закладів (ВНЗ) стала покупка статусу "пільговика".
У понеділок, 28 липня, перші державні ВНЗ почали вивішувати результати прийомної кампанії. Цього року українські абітурієнти вперше вступали не після іспитів, а за балами сертифікатів зовнішнього тестування. Настільки хитра система перевірки знань вводилася для викорінювання хабарництва у вузах, але, як виявилося в реальності, Міносвіти залишило лазівки для певних пільгових категорій абітурієнтів, які отримали особливі умови вступу. Наплив пільговиків, по суті, зірвав вступ звичайним дітям, які мають високі бали. Крім того, у пільговики "пролізло" багато "липових".

Як показують дані громадських організацій, звичайні абітурієнти, знаючи, про "легкі" шляхи вступу до ВНЗів "пільгових" категорій (зараз інститути зобов'язані брати всіх пільговиків, чия кількість балів у сертифікаті вище 124), незаконно отримували пільговий статус, підробляючи довідки. Так стверджує координатор освітніх програм громадської організації "Опора" Андрій Гевко.

Наприклад, потрапити до ВНЗ із низьким балом можна було "через село". Схема проста й з погляду закону абсолютна легальна. Школярі під кінець року переводяться з міської школи в сільську. Після чого вступають по "сільській" квоті поза конкурсом сертифікатів. Кожний ВНЗ зобов'язаний взяти якусь кількість сільських хлопців, от абітурієнти цим і користуються.

Також один з популярних "обхідних" шляхів - підготовчі курси, куди вступають за домовленостями з керівництвом вузів. Випускники цих курсів також вступають поза залежністю від набраних ними балів при зовнішньому тестуванні.

ХАБАРІ ТЕЖ Є. Те, що корупція у ВНЗ збереглася й нинішнього сезону, незважаючи на тести, визнають і у МВС. "Завжди існувала й буде існувати основна схема - це підтасування документів. Суть махінації проста: люди виходять на верхівку університету (ректор або проректор), "домовляються", після чого сторона, що “заробила”, просто закриває очі на бали або оцінки. Я маю на увазі те, що школяр може написати твір на 2, а йому поставлять 5. Те ж саме й із сертифікатами. Викладачі візьмуть "потрібного" студента, незалежно від його успіхів. Їх навряд чи хтось стане перевіряти", - розповів "Сьогодні" замначальника прес-служби МВС України Володимир Дмитренко.

СЕГОДНЯ

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники