Політичний оглядач

П'ятниця
03 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Аналітика Скуратівський: Ранкові події у ВР - це репетиція громадянської війни. На допомогу Заходу розраховувати марно

Скуратівський: Ранкові події у ВР - це репетиція громадянської війни. На допомогу Заходу розраховувати марно

Друк

Культуролог, мистецтвознавець, кінокритик і історик Вадим Скуратівський прокоментував наслідки ратифікації угоди щодо Чорноморського флоту.

"Практично все це означає повернення України в радянські часи. "Радянщина" зараз поєднана з стратегічним клановим капіталізмом - і це дуже серйозно. Ми потрапили у історичну пастку, вийти з якої найближчим часом нам не вдасться. Ця пастка налаштовувалася проти нас іще з 1654 року, від Переяславської Ради, і впродовж століть удосконалювалась у різних жанрах. А на початку 1990-х російський імперіалізм почав над цією проблемою працювати глибинно. І принаймні тимчасово він досяг успіху", - сказав історик.

Аналізуючи, як відтепер розгортатимуться події в Україні, Скуратівський заявив про можливість громадянської війни. "Власне, ранкові події 27 квітня у Верховній Раді - це і є репетиція громадянської війни. Зрозуміло, що цієї війни треба уникнути. Але не виключено, що нова влада з її "фашизоїдними" рисами теж працюватиме у напрямі цього конфлікту - щоби потім знищити будь-яку українську опозицію. Призначення політиків типу Табачника та Семиноженка були першими інфантильними жестами у цьому напрямку", - зазначив історик.

Він зауважив, що розв'язання громадянського конфлікту вигідне передусім новопоставленій владі, щоб забезпечити своє “царювання” до 2042 року, а, можливо - і до 2100.

Виною тому, що Україна потрапила у пастку, є невисокий рівень опозиції. Ми зараз розплачуємось за конфлікти між президентом Ющенком і прем'єр-міністром Тимошенко. І ще за те, що, починаючи з 1991 року, ніхто не подумав про те, як відреагують люди зі сходу на український патріотизм. Вони ж були роками "інфіковані" російською пропагандою.
 
Аби вийти із пастки, мусимо працювати над усуненням цієї антиукраїнської влади - це стратегічне. Тактично необхідні нові парламентські вибори. Ситуація зараз така, що Україна значною мірою повторює досвід європейських країн 1920-30-х. Вони починали з гарних демократичних жестів, а закінчували тоталітаризмом і фашизмом. На заході був Гітлер, а на сході - Сталін. Не виключено, що у нас ще довго буде якийсь "кишеньковий" парламент із тими негідниками, які все це облаштували.

Історик зазначив, що на жорстку реакцію західного світу на події в Україні розраховувати не варто. У Заходу зараз тисячі серйозних проблем, а Україна для нього - буферна держава, у якій "хоч трава не рости". Як казала колишня секретар зовнішніх справ США, "Україна - це чорна дірка світової історії". Так вони до нас і ставляться. Сподіватись на те, що "заграница нам поможет", не доводиться.

 

Gazeta.ua

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники