Політичний оглядач

П'ятниця
13 вересня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Киргизія ОБСЄ дала Киргизстану надію на «президентство»

ОБСЄ дала Киргизстану надію на «президентство»

Друк

Не обов’язково мати великі поклади природних ресурсів, щоб отримати шанс очолити Організацію безпеки та співпраці в Європі. Чинний голова ОБСЄ заявив, що Киргизстан у перспективі може перебрати на себе керівництво організацією, оскільки країна на гарному рахунку у правозахисників.

Найближчими роками Киргизстан може розраховувати на головування в ОБСЄ, заявив чинний голова організації, міністр закордонних справ Фінляндії Олександр Стубб під час зустрічі з президентом країни Курманбеком Бакієвим. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив речник Бакієва Нурлан Шакієв.

«Під час зустрічі з Бакієвим Стубб зазначив, що у Центральній Азії Киргизстан лідирує у галузі дотримання прав людини і розбудови відкритого демократичного суспільства. Окрім цього, він заявив, що Киргизстан – після Казахстану – має гарний шанс очолити ОБСЄ», – зазначив речник президента.

Не існує зразкових прикладів демократії, але її стан у Киргизстані є предметом гордості місцевої влади: опозиція представлена у парламенті, існують незалежні ЗМІ, активна громадськість.

Тривогу викликає Казахстан

Протилежна ситуація у Казахстані, який має стати першою центральноазійською державою, що очолить ОБСЄ у 2010 році. Члени організації стурбовані порушеннями під час виборів, утисками опозиційних партій, станом свободи преси в країні та іншими «правозахисними питаннями». Напруга трохи спала, коли офіційна Астана пообіцяла здійснити низку реформ за кілька наступних років.

Цього тижня у столиці Казахстану розпочинається щорічна сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Кілька її учасників, у тому числі президент Асамблеї Йоран Леннмаркер, заявили про недостатній прогрес країни у виконанні обіцянок. Інші вважають, що сумнівні ініціативи Казахстану можуть заплямувати репутацію ОБСЄ.

Головний редактор лондонського Інституту з висвітлення війни та миру Джон Маклеод вважає, що заява Стубба стосується як членів ОБСЄ, які сумніваються у президентстві Казахстану, так і країн Центральної Азії.

«Очевидно, що Киргизстан більше за інші країни Центральної Азії придатний до головування в ОБСЄ, оскільки він найбільш просунутий у галузі демократії, попри те, що останніми роками країна мала певні проблеми. Тож із-поміж інших країн, у тому числі Казахстану, це найкращий вибір», – зауважив Джон Маклеод.

Голова ОБСЄ наївний?

Проте є й такі, котрі вважають голову ОБСЄ наївним за роздачу авансів Киргизстану. Так, лідер опозиційного руху «За справедливість» Алібек Джекшенкулов заявив: «Він став головою ОБСЄ нещодавно, він вперше приїхав до Центральної Азії, тож він не дуже обізнаний у ситуації в центральноазійських країнах».

Киргизька громадська організація «Інтербілім» також оприлюднила заяву, в якій йдеться, що країна недостатньо зріла політично для головування в ОБСЄ. У якості аргументу вона навела результати минулорічних виборів, за якими пропрезидентська партія отримала понад 80% місць у парламенті.

Однак черговим аргументом на користь потенційного головування Киргизстану в ОБСЄ стало рішення Конституційного суду. Днями він скасував закон, який дає право місцевій владі дозволяти або забороняти громадські збори – нечувана для країн Центральної Азії ініціатива.


Радіо Свобода
 
Коментарії (1)
1 Субота, 15 серпня 2009 13:34
Royk
Очень даже [url=http://www.domremontnik.ru] интересно.[/url]

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники