Політичний оглядач

Неділя
23 січня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Ближній схід Папа Римський, прибувши до Ізраїлю, закликав до створення незалежної держави Палестина

Папа Римський, прибувши до Ізраїлю, закликав до створення незалежної держави Палестина

Друк

Бенедикт Шістнадцятий прибув до Ізраїлю у понеділок. Глава Католицької церкви під час своєї п’ятиденної поїздки регіоном Близького Сходу відвідує найбільш чутливі для Ватикану території та країни. Він наголошує, що це не політичне турне, а більше проща. Але все ж таки відвідинами музею Голокосту, меморіалу «Яд Вашем» та зустрічами з ізраїльськими і палестинськими лідерами, виступом у Віфлеємі, Бенедикт Шістнадцятий не оминає політичного значення його поїздки.

Вже у Йорданії, звідки Папа прибув до Ізраїлю, він закликав до дружніх відносин між мусульманами й католиками. Бенедикт уже сказав напередодні, що бажає поліпшення стосунків Ватикану з єврейською державою.

Під час зустрічі Папи на летовищі «Бен Гуріон» поблизу Тель-Авіва президент Ізраїлю Шимон Перес наголосив на великій ролі глави Католицької церкви у примиренні різних народів і конфесій. «Ваш візит несе сюди щасливе порозуміння між релігіями і поширює мир у найближчих та найвіддаленіших землях регіону», – зазначив президент Ізраїлю.

Понтифіку доведеться зіткнутися з певними проблемами

Спостерігачі, однак, вважають, що Бенедикту Шістнадцятому доведеться зіткнутися з певними проблемами в Ізраїлі. Адже євреї все ще болюче реагують на відновлення ним у сані особи, котра заперечує Голокост. Також складними є стосунки євреїв із нинішнім Папою із-за постаті одного з його попередників на престолі – Пія Дванадцятого, процес канонізації якого відбувається в католицькій церкві. Євреї вважають, що своєю пасивністю у роки Другої світової війни Пій Дванадцятий сприяв Голокосту. Хоча Ватикан заявляє, що Пій Дванадцятий був активний негласно і робив все що міг для порятунку євреїв.

Будучи в Аммані, Бенедикт зауважив, що, на жаль, політичні ідеології часто використовують релігію у своїх далеко не праведних цілях: «Звичайно, суперечливу напругу і розмежування між послідовниками різних релігій, на жаль, не можна заперечувати. Однак, це не те ж саме, що часто буває з ідеологічними маніпуляціями з релігіями, що має інколи політичні наслідки, які виступають реальними каталізаторами напруженості і розбрату, та час від часу ведуть до насильства в суспільстві».

Папа відразу ж після прибуття в Ізраїль засудив антисемітизм, який, за його словами, «все ще піднімає свою потворну голову у багатьох країнах світу», і закликав до наполегливої боротьби з цим злом.

Вже в Ізраїлі понтифік закликав до створення незалежної держави Палестина, як шлях вирішення ізраїльсько–палестинської проблеми. «Я прошу всіх відповідальних за це знайти можливий шлях справедливого рішення таких складних стосунків. І зробити це таким чином, щоб ці два народи могли жити в мирі, кожен на своїй батьківщині, у межах безпечних і визнаних світом кордонів», – зазначив глава Католицької церкви.

У середу очікується приїзд Бенедикта Шістнадцятого на палестинські території, зустріч його з президентом Махмудом Аббасом і  промова Папи перед палестинськими біженцями у Віфлеємі, місці народження Ісуса. Також обговорюється питання про подіум для виступу глави Католицької церкви перед палестинцями, який ті всупереч вимогам ізраїльтян спорудили перед стіною, що її споруджував Ізраїль для захисту від раптових атак палестинських бойовиків.

 

 

Радіо Свобода

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники